نگاهی به زندگی غیرسیاسی اوباما
ساعت ٦:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٢٦  
هر سیاستمدار علاوه بر چهره سیاسی دارای چهره‌ای است که به طور کامل از دنیای سیاست به دور است. مردم غیرسیاسی که چنین چیزهایی را از یک سیاستمدار می‌بینند، برایشان جالب به نظر می‌رسد.
به گزارش سرویس بین الملل "جهان"، "باراک اوباما" رئیس جمهور جدید آمریکا نیز یکی از این سیاستمداران سرشناس جهان به شمار می‌رود که این مدت در صدر اخبار بین‌المللی بوده است. 
اکنون نگاهی گذرا می‌اندازیم به برخی از جنبه‌ها و نکات غیرسیاسی زندگی وی که شاید جالب به نظر آید. روزنامه آلمانی "بیلد" در این باره نوشت: اوباما بیشتر اوقات کت و شلوار مدل Hart Schaffner Marx که تولید آمریکا است می‌پوشد. قیمت هر دست از این کت و شلوار 1200 دلار است. او 4 جفت کفش یک مدل و یک رنگ (مشکی) دارد که کاملا شبیه به هم هستند.
"اوباما" برای کوتاه کردن موهای خود هر نه روز به سالن آرایشی به نام "ظریف در ایالات شیکاگو می‌رود و هر بار بابت اصلاح 21 دلار می‌پردازد.
 ساعت مچی رئیس جمهور جدید آمریکا ساخته شده کشور چین است.
 او آشپزی را خوب بلد است به ویژه غذاهایی را خوب می پزد که در آن فلفل تند به کار می رود.
 "اوباما" یک خودروی مدل فورد اسکیب FORD ESCAPE دارد و عاشق شنیدن موزیک "پاپ دیلان" است.
 وی یک جفت دستکش بوکس دارد که روی آن را "محمد علی کلی" بوکسر سرشناس جهان امضا کرده است.
 او مجموعه کامل کتابهای "هری پاتر" را مطالعه کرده و نوشیدنی مورد علاقه اش چای سرد است. علاقه ای به قهوه ندارد. لب تاب (نوت بوک) وی مدل APPEL است.
 از بستنی نفرت دارد زیرا در کودکی در یک بستنی فروشی کار می کرد. "باراک اوباما" فردی چپ دست است و عاشق مجله، مقاله و فیلم‌های کمدی http://jahannews.com/fa/pages/?cid=35994