اقامت روی آب!

بی شک، اقامت در ویلاهای روی آب که در برخی از زیباترین مناطق جهان قرار گرفته‌اند، یک سفر رویایی محسوب می شود. مشاهده صخره‌های مرجانی رنگارنگ و گونه‌های مختلف آبزیان از طریق کفپوش شیشه‌ای داخل ویلا و شنا در آبهای فیروزه‌ای، تجربه‌ای فراموش نشدنی خواهد بود. از این رو، در ادامه این مطلب توری کوتاه در برخی از مطرح‌ترین اقامتگاه‌های روی آب خواهیم داشت.

Four Seasons Resort Bora Bora, Motu Tehotu, French Polynesia
 

اقامتگاه "چهار فصل بورا بورا" دارای 100 ویلا بوده که روی آب‌های اقیانوس آرام جنوبی و در نزدیکی کوه "اُتمانو" (Otemanu) قرار دارند. این ویلاها برخی از جدیدترین و لوکس‌ترین نمونه‌ها در جزایر "پلینزی" فرانسوی محسوب می شوند. اکثر این ویلاها دارای پنل کف شیشه‌ای و برخی از آنها دارای استخر خصوصی هستند. هزینه هر شب اقامت در این ویلاها از 860 تا یک هزار و 190 دلار متغییر است.

Anantara Kihavah Villas, Kihavah Huravalhi Island, Maldives
 

اقامتگاه "ویلاهای آنانتارا کیهاواه" دارای 42 ویلا است و در منطقه "با آتول" (Baa Atoll) قرار دارد. دسترسی به این منطقه از ماله، پایتخت مالدیو، و بوسیله هواپیماهای دریایی امکان پذیر است. آب‌های کریستالی و شفاف، چشم انداز زیبایی به ویلاهای تک و دو اتاق خوابه این اقامتگاه بخشیده که هر یک دارای استخر خصوصی نیز هستند. محفظه شیشه‌ای زیر هر ویلا که گنجایش دو نفر را دارد، امکان مشاهده از نزدیک حیات دریایی را فراهم می کند. هزینه هر شب اقامت در این ویلاها از یک هزار و 800 دلار آغاز می شود.

Song Saa Private Island, Koh Ouen and Koh Bong, Cambodia
 

جزیره خصوصی "سانگ سا" اقامتگاهی جدید بوده که برای نخستین بار در برخی از بکرترین جزایر کامبوج واقع در مجمع الجزایر "کو رونگ" ساخته شده است. اقامتگاه سانگ سا دارای 9 ویلا بوده و در امتداد دو جزیره که با پل به هم مرتبط هستند، قرار دارد. مواد لازم برای ساخت این ویلاهای مدرن از قایق‌های ماهیگیری قدیمی و چوب‌های شناور محلی تامین شده و با معماری و مبلمانی زیبا درآمیخته اند. هزینه هر شب اقامت در این ویلاها از یک هزار و 415 دلار آغاز می شود.

Sofitel Moorea la Ora Beach Resort, Moorea Island, French Polynesia
 

اقامتگاه "سوفیتل موریا" با 39 ویلا در شمال شرقی ساحل موریا قرار دارد. این اقامتگاه به یکی از زیباترین سواحل شن سفید جهان مشرف است. غواصی با استفاده از ماسک و لوله از محبوب‌ترین فعالیت‌های تفریحی در این منطقه محسوب می شود. ویلاها دارای پنل کف شیشه‌ای، صندلی‌های حمام آفتاب، و امکانات حمام لوکس و بی نظیر با ریزه‌کاری‌های فرانسوی از برند "سوفیتل" هستند. هزینه هر شب اقامت در این ویلاها از 600 دلار آغاز می شود.

Cocoa Island by COMO, South Male Atoll, Maldives
 

با قایق‌های موتوری می توان ظرف 40 دقیقه از فرودگاه بین المللی مالدیو به جزیره "کاکائو" دسترسی داشت. اقامتگاه لوکس "کومو" در این جزیره خصوصی که محلی‌ها آن را به نام "ماکونوفوشی" می شناسند، تجربه‌ای بی نظیر را برای مسافران رغم می زند. سوئیت‌های کومو به سبک سنتی "دهونی" (Dhoni)، قایق‌های ماهیگیری چوبی محلی، ساخته شده‌اند. البته بر خلاف ظاهرشان، این سوئیت‌ها روی آب‌های اقیانوس هند ثابت هستند. هزینه هر شب اقامت در یکی از 33 سوئیت این اقامتگاه از 800 دلار آغاز می شود.

Cayo Espanto, Ambergris Caye, Belize
 

"کایو اسپانتو" دارای یک ویلای روی آب و شش ویلای ساحلی بوده و در جزیره خصوصی "امبرگریس کای" در کشور بلیز قرار دارد. در هر نوبت بیش از 18 مهمان نمی توانند در این مکان اقامت داشته باشند. ویلای روی آب کایو اسپانتو یک خوابه بوده و ناحیه‌ای به مساحت یک هزار فوت مربع را به خود اختصاص داده است. پنل کف شیشه‌ای و یکی از بزرگترین صخره‌های مرجانی جهان که در نزدیکی آن قرار گرفته لحظات خاطره انگیزی را برای مسافران رقم خواهند زد. هزینه هر شب اقامت در این مکان از یک هزار و 595 دلار آغاز شده و با پرداخت 14 هزار دلار برای هر شب می توانید کل جزیره را کرایه کنید.

Likuliku Lagoon Resort, Malolo Island, Fiji
 

اقامتگاه "تالاب لیکولیکو" نخستین و تنها نمونه دارای ویلاهای روی آب در فیجی است. این اقامتگاه در نزدیکی منطقه صخره‌های مرجانی حفاظت شده قرار دارد. بین ویلاها و خط ساحلی تالابی وجود دارد که هنگام جذر و مد دریا، خالی و پر از آب می شود. از این رو، برای کاوش‌های دریایی مکانی سرگرم کننده محسوب می شود. این اقامتگاه دارای 10 ویلای روی آب بوده و این تعداد کم، آرامش خاصی را به این مکان بخشیده است. هزینه هر شب اقامت در این ویلاها حدود یک هزار و 600 دلار است.

Hilton Moorea Lagoon Resort & Spa, Moorea Island, French Polynesia
 

اقامتگاه "تالاب موریا هیلتون" دارای 54 ویلا است که روی تالابی کم عمق در شمال جزیره موریا قرار دارند. چشم انداز طلوع و غروب خورشید و کوه‌های اطراف این مکان فوق العاده است. اتاق خواب ویلاها دارای پنل کف شیشه‌ای و حمام به سبک ایتالیایی هستند. بی شک، تماشای شنای کوسه‌ها در شب، خاطره‌ای فراموش نشدنی محسوب می شود. هزینه هر شب اقامت در این ویلاها از 790 دلار آغاز می شود.

InterContinental Bora Bora Resort & Thalasso Spa, Motu Piti Aau, French Polynesia
 

این اقامتگاه دوستدار محیط زیست بوسیله پمپاژ آب خنک دریا از عمق 3 هزار فوتی، سیستم تهویه مطبوع هشت ویلای روی آب خود را تغذیه می کند. اقامتگاه "اینترکانتیننتال بورا بورا" منزلگاه نخستین مرکز سلامت و زیبایی اقیانوس آرام جنوبی بوده که از آبهای عمیق دریایی برای درمان‌های مختلف بهره می برد. چشم انداز تالاب و کوه‌هایی که این منطقه را فرا گرفته‌اند، بسیار دیدنی است. دیوار شیشه‌ای اتاق خواب و میزه قهوه خوری شیشه‌ای در اتاق نشیمن که می توان آن را باز کرد، از ویژگی‌های منحصر به فرد این ویلاها هستند. هزینه هر شب اقامت در این ویلاها از 530 دلار آغاز می شود.

Misool Eco Resort, Raja Ampat, Indonesia
 

اقامتگاه "میسول اکو" در جزیره خصوصی "راجا آمپات" در منطقه حفاظت شده "نو-تیک" (No-Take Zone) اندونزی قرار دارد. این اقامتگاه دارای هشت ویلا است که تمامی آنها از چوب‌های شناور و درخت‌های که به طور طبیعی فرو افتاده‌، ساخته شده‌اند. برخی از غنی‌ترین ذخایر صخره‌های مرجانی جهان، اقامتگاه میسول را احاطه کرده‌اند. هنگامی که در حال شنا کردن نیستید، مطالعه کتاب در تراس این ویلاها و یا تماشای مناظر، بسیار لذت بخش خواهد بود. هزینه هر شب اقامت در این ویلاها از 350 دلار آغاز می شود.

http://118safar.com/fa/news/30/%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A2%D8%A8

/ 0 نظر / 51 بازدید