تصاویر جدید از طراحی ویندوز ۹ منتشر شد

در حالی که هنوز پیرامون نسخه آتی ویندوز از شرکت مایکروسافت حدس و گمان‌های بسیاری زده می‌شود و در عین حال، این شرکت تا کنون هیچ یک از این حدسیات را تأیید یا تکذیب نکرده، امروز تصاویر جدیدی در سطح نت منتشر شده که گفته می‌شود، مربوط به نسخه Technology Preview این ویندوز است؛ نسخه‌ای که گویا در ماه آینده منتشر خواهد شد.

به گزارش «تابناک»، این تصاویر نخست در دو وب سایت آلمانی با نام WinFuture – اینجا – و ComputerBase –اینجا - منتشر شد. گفته شده که این تصاویر مربوط به نسخه Technology Preview از ویندوز 9 است که توسط یکی از شرکای شرکت مایکروسافت منتشر شده است.

تصاویر جدید از طراحی ویندوز 9 منتشر شد


از جالب‌ترین نکات در این تصاویر منتشره این است که ویندوز ۹ از یک منو Start کوچک شده با قابلیت اضافه کردن کاشی‌ها و همچنین از امکان اجرای App‌ها از روی دسکتاپ برخوردار است. بر پایه گزارش های ویندوز ۹ همچنین از قابلیت دسکتاپ‌های مجازی نیز برخوردار خواهد بود، همانند لینوکس و Mac. از سویی گفته می‌شود، این نسخه از ویندوز از یک نوار اعلان مرکزی یا Notification Center و یک Charm Bar که از نو طراحی شده بهره‌مند است.

آنچه از این تصاویر منتشره به دست داده می‌شود، اینکه هنوز این امکانات در حال طراحی و توسعه هستند و در نتیجه آنچه اکنون دیده می‌شود، به احتمال بسیار در هنگام انتشار نسخه نهایی تغییراتی را به خود خواهند دید. آن گونه که از گزارش ها برمی‌آید به احتمال بسیار، ویندوز ۹ در سال ۲۰۱۵ روانه بازار خواهد شد و با اختلافی چند ماهه و پیش از آن نسخه Developer Preview در دست طراحان و برنامه نویسان خواهد بود.

در زیر می‌توانید تصاویر منتشره از ویندوز ۹ نسخه Technology Preview را ببینید.

 

http://www.tabnak.ir/fa/news/433882/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2-%DB%B9-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1-%D8%B4%D8%AF

/ 0 نظر / 18 بازدید